Vorming voor vrijwilligers

 
Terug naar lijst

PRAKTISCHE INFORMATIE

april, 2008 - juli, 2008

Vorming voor vrijwilligers

Gemeentelijke adviesraden

Vrijwilligers in adviesraden hebben uiteenlopende kennis en vaardigheden nodig om hun taak goed te vervullen. Ze moeten goed kunnen spreken in het openbaar, efficiënt vergaderen, onderhandelen en juridische en technische kennis hebben. Vormingplus ondersteunt hen hierbij. We richten cursussen in specifiek voor leden van een adviesorgaan.

Daarnaast werken we ook op maat. Zo vroeg de gemeente Staden 4 sessies over vergadertechnieken en ‘goed advies verlenen’.
Samen met de Cultuurbeleidscoördinator legden we de inhoud vast. Het werd een cursus, afgestemd op de noden van de adviesraadsleden.

We overliepen enkele aandachtspunten bij het vergaderen: de voorbereiding, de agenda-opmaak, de eigenlijke vergadering en de verslaggeving. We hadden het over ‘omgaan met probleemgedrag’,’ belemmerend en stimulerend’ gedrag en over effectieve en efficiënte besluitvorming. Ook de sessies rond adviesverlenen waren praktijkgericht. Samen met de deelnemers overliepen we de verschillende stappen bij de opbouw van een goed advies.