Inschrijven is noodzakelijk
Deze cursus is reeds gestart.
Eind 2009. Voor het eerst in achttien jaar rijdt er een trein van Belgrado naar Sarajevo. 18 jaar eerder was het Joegoslavië van voormalig president Tito uiteengevallen. Vier jaar lang woedde een oorlog tussen Serviërs, Kroaten en moslims. Nu is de intercity terug. Is het een teken van verzoening?
Historicus en schrijver Korneel De Rynck reisde langs de spoorlijn en dwars door Servië, Kroatië en Bosnië. Hij sprak met Tito's kleindochter, de ex-president van Kroatië, de oud-adviseur van Milosevic en met veel gewone mensen. In zijn boek 'De tuin van Tito' blikt hij in woord en beeld terug op wat er toen is gebeurd en kijkt wat er sindsdien is veranderd. Zijn de factoren die tot oorlog hebben geleid verdwenen? Leven de mensen weer samen?
Ter voorbereiding vertonen we op 19 januari de tragikomedie 'No Man's Land' in de bibliotheek van Kortrijk.
i.s.m. Openbare Bibliotheek Kortrijk
www.korneelderynck.com
Wie de lezing van Korneel De Rynck bijwoont kan aan het kortingstarief van € 5 gaan kijken naar de film The Autobiography of Nicolae Ceausescu in Budascoop op donderdag 21 of dinsdag 26 februari 2012.